Poleć znajomym

SUSHI MNIAM MNIAM!

Jak zbierać punkty?

Autor: (9605 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Hello Morning!!! COOKING&BOOKING

Sushi! Jestem jego oddaną fanką. Jakby jednak nie patrzeć, w obecnych czasach to modna i snobistyczna potrawa. Trochę dziwne więc moje uwielbienie dla tej przekąski. Zabawne, że ja po raz pierwszy jadłam je na skłocie. Nigdy nie byłam w barze sushi i nie jest mi tam po drodze, pomimo, że mogłabym je jeść na wszystkie posiłki. Od rana do wieczora: na śniadanie, obiad i kolację. Ryż z warzywami owinięty w liście glonów. Pyszne. W Japonii jadane od święta, natomiast na Zachodzie jest to coraz powszechniejsza przekąska. Żeby nie było tak różowo to polecam film "Globalne sushi" . Zachęcam wszystkich, abyście spróbowali wegańskiego, domowego sushi.

Składniki

  • * 4 płaty liści nori
  • * 200 g ugotowanego kleistego ryżu ( 200 g to waga ryżu przed ugotowaniem)
  • * 4 łyżki octu ryżowego
  • * 2 łyżki cukru
  • * ew. odrobina soli
  • * 1/2 awokado, obrane i pokrojone w słupki
  • * 1 marchewka ugotowana i pokrojona w słupki
  • * jeden ogórek kiszony pokrojony w słupki
  • * sos sojowy

Sposób przygotowania

  1. Ugotowany ryż mieszamy z octem, cukrem i solą. Płaty nori przekładamy błyszczącą stroną do spodu, a brzegami w swoją stronę. Letni ryż rozsmarowujemy na płacie, pozostawiając wolne brzegi. Na ryżu w równym rządku, bliżej miejsca rozpoczęcia zwijania układamy pokrojone w słupki warzywa, tak aby nadzienie po zwinięciu znalazło się pośrodku. Płaty zwijamy w rulon, można to robić na bambusowej macie, ale nie jest to konieczne. Końcówki zwilżamy wodą i zlepiamy. Ruloniki odkładamy na 10 minut, a następnie przy pomocy ostrego noża kroimy je w 2cm plastry. My polewamy sushi sosem sojowym przed zjedzeniem, ale można je zajadać z rozmaitymi pastami i dipami.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.